Ogłoszenie programu 15. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków
To już ten czas! We wtorek 26 października o godzinie 16:00 spotkaliśmy się na żywo, żeby ujawnić szczegóły tegorocznego programu!
Tegoroczna edycja Pięciu Smaków odbywa się w formule hybrydowej – zapraszamy 17-24 listopada do kina i od 17-29 listopada na festiwalową platformę VOD.
Wyjątkowe spotkanie prowadziły dziennikarki i znawczynie kina - Adriana Prodeus i Katarzyna Borowiecka. O selekcji filmów do tegorocznego programu, tropach na które szczególnie warto zwrócić uwagę i niezwykłych filmowych odkryciach opowiedzieli dyrektor festiwalu Jakub Królikowski oraz selekcjonerzy - Jagoda Murczyńska i Marcin Krasnowolski.
Oglądajcie nas na żywo na na tej stronie, na Facebooku oraz vod.warszawa.pl.
Tegoroczne studio festiwalowe realizowane jest we współpracy z VOD Warszawa i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Jak co roku zapraszamy na szeroki i bardzo różnorodny przegląd tego, co najbardziej gorące w azjatyckim kinie. Buddyjskie przypowieści z Nepalu, brutalne historie ze świata yakuzy, hongkoński hiphop i ściskające za gardło historie o boksujących się z życiem koreańskich dziewczynach? To wszystko i znacznie, znacznie więcej znajdziecie w tegorocznym programie.
Zobacz program festiwalu
Tegoroczna edycja festiwalu to wydarzenie szczególne: po raz pierwszy będzie odbywać się równocześnie w warszawskich kinach oraz online w całej Polsce. To dla nas ekscytująca możliwość, by skorzystać zarówno z przyjemności, jaką daje niezastąpiona przestrzeń studyjnego kina, jak i mobilności, jaką umożliwiają nowe technologie.
Sekcje 15. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków
- Nowe kino Azji - nowe głosy utalentowanych autorów i palące problemy kontynentu w konkursowej sekcji festiwalu, ocenianej w tym roku przez Międzynarodowe People's Jury
- Retrospektywa: Wong Kar Wai - siedem zmysłowych arcydzieł hongkońskiego reżysera, który zmienił historię kina
- Asian Cinerama - filmy nominowane do Azjatyckich Nagród Filmowych: wybitni autorzy, mocne historie, wspaniałe aktorskie kreacje
- Tajwańskie kino queer - różnorodność i wyjątkowe biografie osób LGBTIQ+ w tajwańskim społeczeństwie, uważanym za jedno z najbardziej progresywnych w Azji
- Sekcja olimpijska - pasjonujące sportowe zmagania niepokornych jednostek i drużyn walczących o wszystko
- Birma dziś - historie wyjątkowych bohaterów i bohaterek z kraju borykającego się z trudną sytuacją polityczną
- Pokazy specjalne - powroty mistrzów i twórców szczególnie lubiani przez pięciosmakową publiczność
- Polskie akcenty - wciąż rzadkie, a niezwykle ciekawe propozycje polskich twórców, realizujących filmy w Azji
Bezpieczeństwo
Jako organizatorzy chcemy dochować wszelkich starań, by udział w festiwalu był dla wszystkich bezpieczny, także w czasie pandemii.
W czasie festiwalu obowiązywać będą wszystkie aktualne wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Będziemy na bieżąco komunikować przed i w czasie festiwalu o aktualnie obowiązujących wymaganiach.
W przestrzeni kin i w salach projekcyjnych będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczek. Będą dostępne również płyny do dezynfekcji rąk.
Prosimy o zachowanie dystansu przy wchodzeniu do sali i jej opuszczaniu. Godziny projekcji zostały ułożone tak, by duże odstępy między kolejnymi projekcjami umożliwiły wchodzenie na sale bez kolejek i tłoku w korytarzach.
Pamiętajmy, najbardziej skuteczną metodą chronienia siebie i innych osób są szczepienia!